top of page

PŮJČOVNA ZDRAVOTNÍCH POMŮCEK

Poskytujeme kompletní servis spojený se zapůjčením, ale i prodejem zdravotních pomůcek. Poradenství, zaškolení k používání pomůcky, montáž a demontáž, doprava na místo určení. Pomůcky pravidelně servisujeme, dezinfikujeme a inovujeme.​

chodítko nízké
CHODÍTKO NÍZKÉ

Vypůjčit za

Čtyřbodové chodítko pro seniory je ideální volbou pro všechny osoby s omezenou hybností, které si chtějí ulehčit běžné denní činnosti. Skládací chodítko, od celosvětově uznávaného italského výrobce Moretti, se odlišuje zejména odlehčenou konstrukcí a menšími rozměry, díky kterým se budete moci neomezeně pohybovat i v pohodlí domova. Je tak ideální pomůckou pro seniory i pacienty pro zlepšení stability. Možností chodítka je i kombinace s kolečky, nutno oznámit při objednání. Nosnost 130 kg / hmotnost 2,5 kg / šíře 50 cm / délka 45 cm / nastavitelná výška 70-82 cm (po 2,5 cm) V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

chodítko speciální, kompenzační pomůcky
CHODÍTKO SPECIÁLNÍ

Vypůjčit za

POZOR! Chodítko je určené k nácviku vertikalizace a chůze s doprovodem. Je vybaveno pouze nášlapnými parkovacími brzdami bez možnosti přibrzdění. Nosnost 160 kg / hmotnost 10 kg / šíře 58 cm / délka 83 cm / výška 98 – 150 cm / výška rukojeti 80-100 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

vozík mechanický, kompenzační pomůcky
VOZÍK MECHANICKÝ

Vypůjčit za

Mechanický invalidní vozík je vhodný pro pohyb v interiéru i exteriéru. Je tvořen odlehčenou konstrukcí, díky které pro Vás ovládání bude hračkou. Vozík je také vybaven odnímatelnými podnožkami, odnímatelnými zadními koly s brzdami a skládací konstrukcí, takže jej můžete kdykoli snadno a rychle složit. Mechanické invalidní vozíky nabízíme v různých variantách dle šíře sedu a celkového provedení, stačí nás kontaktovat a rádi Vám pomůžeme s výběrem. Výška vozíku 100 cm / výška sedu od země 45 – 50 cm / šíře vozíku 60 cm / hloubka sedu 38 – 50 cm / délka vozíku 100 cm / délka vozíku bez podnožek 80 cm / hmotnost cca 15 kg Šíře sedu 37–49 cm / nosnost 120 kg V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

meyra-luzko-polohovaci-Ecofit-Plus_big.jpg
ELEKTRICKÁ POLOHOVACÍ POSTEL

Vypůjčit za

Pro seniory, hendikepované a nemocné představuje postel místo, kde tráví celý den. Měla by tedy být maximálně pohodlná, jednoduchá na ovládání a zjednodušovat práci pečujícím osobám. Elektrická polohovací lůžka splňují všechny tyto požadavky. Každá postel má několik možností polohování a řídí se lehce pomocí ovladače, nebo přes mobilní aplikaci. Postele jsou vybaveny hrazdou pro snadnější vstávání nebo ochrannými bočnicemi proti pádu, vhodná je také antidekubitní matrace, která chrání před vznikem proleženin. Praktická kolečka pomáhají při manipulaci s postelí. Obrázky jsou pouze orientační a nemusí v detailech odpovídat skutečnosti. Zdvih beder 0 až 72° / zdvih nohou 0 až 22° / zdvih ložné plochy 40 až 80 cm / rozměr 218 x 102 cm / ložná plocha 200 x 90 cm / bezpečné pracovní zatížení 185 kg / maximální hmotnost pacienta 145 kg / hmotnost 93 kg K dopravnému navíc poplatek 600 Kč za montáž / 600 Kč za demontáž V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

oxygenátor, kompenzační pomůcky
OXYGENÁTOR

Vypůjčit za

Špičkový americký 5 litrový kyslíkový koncentrátor (oxygenátor) DeVilbiss, který umožní domácí oxygenoterapii (DDOT) – inhalujete kyslík v domácím prostředí. Startovací set: inhalační maska, destilovaná voda, zvlhčovací nádobka, inhalační kyslíkové brýle, kanyla 10 m, kanyla 2,1 m a spojka. Kyslík se aplikuje z přístroje pomocí kyslíkových brýlí či masky v domácím prostředí. Kyslíkový koncentrátor má tu výhodu, že je částečně či plně mobilní. V domácím prostředí jej není obtížné přemístit na jakékoliv místo díky optimální váze. Přístroj je vybaven audiovizuelní kontrolou sledování čistoty kyslíku – OSD systémem. Přístroj je také vybaven kontrolou na pokles tlaku a výpadu elektrické energie. Kyslík se aplikuje na základě doporučení lékaře. Přístroje DeVilbis poskytuje 93% (+- 3%)koncentrovaný kyslík v množství 0,5 – 5 l za minutu. Jedná se o americký přístroj, který je velmi spolehlivý, jednoduchý na provoz a tichý. Jelikož je přístroj nutné používat přes celý den a často i noc, jde o nejtišší přístroj ve své třídě. Hlučnost nepřesahuje 45 dBA, což odpovídá např. provozu akvária. Přístroj je vybaven bezpečnostními prvky, aby byl zabezpečen bezchybný chod a pomoc pacientovi. Jelikož je pacient doslova životně závislý na kvalitě kyslíku a tedy přístroji, který jej dodává, je permanentně sledována kvalita průtoku kyslíku a jeho koncentrace. Pokud je kvalita kyslíku v pořádku, svítí zelená kontrolka na přístroji. Pokud svítí žlutě, koncentrace kyslíku poklesla. Pokud kontrolka na přístroji svítí červeně, je nutné vyhledat alternativní zdroj kyslíku. V případě jakékoliv poruchy zabezpečíme okamžitě výměnu přístroje. Je nutné jen pečovat o filtry, které je potřeba zhruba jednou za týden pročistit – proprat, dále je nutné pečovat o zvlhčovací nádobku, která slouží k tomu, aby kyslík nevysušoval sliznice. Nádobku je nutné vymýt také jednou za týden. Do zvlhčovače přidávejte jen destilovanou vodu. V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

chodítko vysoké, kompenzační pomůcky
CHODÍTKO VYSOKÉ

Vypůjčit za

Vysoké chodítko s podpůrnou deskou je určeno pro osoby, které potřebují stabilní podporu, protože se potýkají s různými druhy motorických poruch dolních končetin. Chodítko je vhodné také pro seniory na udržení rovnováhy a zlepšení pohyblivosti. Podpůrná deska a rukojeti jsou z příjemného měkkého materiálu, takže se nemusíte bát otlaku, rukojeti jsou ergonomicky tvarované a výšku desky si můžete nastavit dle svých potřeb. Chodítko má u všech čtyřech koleček nožní brzdu, po aretaci je možné si na chodítko sednout, protože má k dispozici polstrovanou sedačku. Chodítko je vhodné do interiéru. Nosnost 100 kg / hmotnost 10,8 kg / šíře 63 cm / délka 76 cm / nastavitelná výška 101 – 124 cm / rozměr sedátka 56 x 20 cm / výška sedátka od země 54 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

chodítko čtyřkolové, kompenzační pomůcky
CHODÍTKO ČTYŘKOLOVÉ

Vypůjčit za

Odlehčené čtyřkolové chodítko doporučujeme každému, kdo má problémy s hybností a chce si ulehčit běžné denní činnosti. Chodítko pro seniory je vybaveno sedátkem, které můžete kdykoliv, v kombinaci s brzdami, využít k odpočinku i na delších cestách. Díky této léty prověřené skládací konstrukci chodítko velmi snadno složíte i rozložíte. Je proto ideálním společníkem, který Vám usnadní každý den. Nosnost 130 kg / hmotnost 11 kg / šíře 62 cm / délka 70 cm / Ø koleček 20 cm / výška sedátka od země 61 cm / výška rukojeti 80-100 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

toaletní křeslo, kompenzační pomůcky
TOALETNÍ KŘESLO

Vypůjčit za

Kolové toaletní křeslo s odnímatelnými stupačkami, sklopnými měkčenými madly a ocelovým rámem. Kolečka jsou otočná, zadní mají brzdy. Plastové sedadlo s oválným otvorem pod kterým je plastová nádoba s víkem. Při nepoužívání je zakryto polstrovanou deskou. S křeslem lze najet i nad toaletu. Pro transport lze zádovou opěrku s postranicemi odejmout. Nosnost 130 kg / hmotnost 11 kg / šíře 56 cm / hloubka 80 cm / výška 95 cm / šíře sedu 45 cm / hloubka sedu 44 cm / výška zad 43 cm / výška sedu 49 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

linet_postel_square.png
ELEKTRICKÁ POLOHOVACÍ POSTEL LINET

Prodej za

Rozměry 94x200 cm. Lze polohovat jednotlivé díly ložné plochy a nastavovat výšku. Lůžko je pojízdné. Ovládá se elektromotory a mechanicky. Postel je včetně matrace. Na dotaz zašlu kompletní technickou specifikaci (PDF) emailem. Cena dopravy vč. montáže a instalace 1.000 Kč. V případě zájmu přijede náš technik bezplatně zaměřit, jestli lze postel do prostorů umístit. Původní cena: 35 949 Kč

Cena dopravy po Praze 490 Kč / 890 Kč (expres do 24 hod). Mimo Prahu +16 Kč/ km.

El. polohovací postel +600 Kč montáž/ demontáž.

JAK TO FUNGUJE

CHCETE POMŮCKU, NEBO PORADIT?

V případě zájmu nás kontaktujte pomocí formuláře, na tel: 601 001 086, nebo emailu: pujcovna@domacipece-jarosova.cz

KDE PŮSOBÍME

Kontaktujte nás na jednotlivé pobočky

KARIÉRA

Pomáhejme lidem naplnit jejich přání zůstat ve stáří doma. Spolupracujte s námi.

bottom of page