top of page

PŮJČOVNA ZDRAVOTNÍCH POMŮCEK

Poskytujeme kompletní servis spojený se zapůjčením, ale i prodejem zdravotních pomůcek. Poradenství, zaškolení k používání pomůcky, montáž a demontáž, doprava na místo určení. Pomůcky pravidelně servisujeme, dezinfikujeme a inovujeme.​

chodítko nízké
CHODÍTKO NÍZKÉ

Vypůjčit za

Čtyřbodové chodítko pro seniory je ideální volbou pro všechny osoby s omezenou hybností, které si chtějí ulehčit běžné denní činnosti. Skládací chodítko, od celosvětově uznávaného italského výrobce Moretti, se odlišuje zejména odlehčenou konstrukcí a menšími rozměry, díky kterým se budete moci neomezeně pohybovat i v pohodlí domova. Je tak ideální pomůckou pro seniory i pacienty pro zlepšení stability. Možností chodítka je i kombinace s kolečky, nutno oznámit při objednání. Nosnost 130 kg / hmotnost 2,5 kg / šíře 50 cm / délka 45 cm / nastavitelná výška 70-82 cm (po 2,5 cm) V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

chodítko speciální, kompenzační pomůcky
CHODÍTKO SPECIÁLNÍ

Vypůjčit za

POZOR! Chodítko je určené k nácviku vertikalizace a chůze s doprovodem. Je vybaveno pouze nášlapnými parkovacími brzdami bez možnosti přibrzdění. Nosnost 160 kg / hmotnost 10 kg / šíře 58 cm / délka 83 cm / výška 98 – 150 cm / výška rukojeti 80-100 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

vozík mechanický, kompenzační pomůcky
VOZÍK MECHANICKÝ

Vypůjčit za

Mechanický invalidní vozík je vhodný pro pohyb v interiéru i exteriéru. Je tvořen odlehčenou konstrukcí, díky které pro Vás ovládání bude hračkou. Vozík je také vybaven odnímatelnými podnožkami, odnímatelnými zadními koly s brzdami a skládací konstrukcí, takže jej můžete kdykoli snadno a rychle složit. Mechanické invalidní vozíky nabízíme v různých variantách dle šíře sedu a celkového provedení, stačí nás kontaktovat a rádi Vám pomůžeme s výběrem. Výška vozíku 100 cm / výška sedu od země 45 – 50 cm / šíře vozíku 60 cm / hloubka sedu 38 – 50 cm / délka vozíku 100 cm / délka vozíku bez podnožek 80 cm / hmotnost cca 15 kg Šíře sedu 37–49 cm / nosnost 120 kg V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

meyra-luzko-polohovaci-Ecofit-Plus_big.jpg
ELEKTRICKÁ POLOHOVACÍ POSTEL

Vypůjčit za

Pro seniory, hendikepované a nemocné představuje postel místo, kde tráví celý den. Měla by tedy být maximálně pohodlná, jednoduchá na ovládání a zjednodušovat práci pečujícím osobám. Elektrická polohovací lůžka splňují všechny tyto požadavky. Každá postel má několik možností polohování a řídí se lehce pomocí ovladače, nebo přes mobilní aplikaci. Postele jsou vybaveny hrazdou pro snadnější vstávání nebo ochrannými bočnicemi proti pádu, vhodná je také antidekubitní matrace, která chrání před vznikem proleženin. Praktická kolečka pomáhají při manipulaci s postelí. Obrázky jsou pouze orientační a nemusí v detailech odpovídat skutečnosti. Zdvih beder 0 až 72° / zdvih nohou 0 až 22° / zdvih ložné plochy 40 až 80 cm / rozměr 218 x 102 cm / ložná plocha 200 x 90 cm / bezpečné pracovní zatížení 185 kg / maximální hmotnost pacienta 145 kg / hmotnost 93 kg K dopravnému navíc poplatek 600 Kč za montáž / 600 Kč za demontáž V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

oxygenátor, kompenzační pomůcky
OXYGENÁTOR

Vypůjčit za

Špičkový americký 5 litrový kyslíkový koncentrátor (oxygenátor) DeVilbiss, který umožní domácí oxygenoterapii (DDOT) – inhalujete kyslík v domácím prostředí. Startovací set: inhalační maska, destilovaná voda, zvlhčovací nádobka, inhalační kyslíkové brýle, kanyla 10 m, kanyla 2,1 m a spojka. Kyslík se aplikuje z přístroje pomocí kyslíkových brýlí či masky v domácím prostředí. Kyslíkový koncentrátor má tu výhodu, že je částečně či plně mobilní. V domácím prostředí jej není obtížné přemístit na jakékoliv místo díky optimální váze. Přístroj je vybaven audiovizuelní kontrolou sledování čistoty kyslíku – OSD systémem. Přístroj je také vybaven kontrolou na pokles tlaku a výpadu elektrické energie. Kyslík se aplikuje na základě doporučení lékaře. Přístroje DeVilbis poskytuje 93% (+- 3%)koncentrovaný kyslík v množství 0,5 – 5 l za minutu. Jedná se o americký přístroj, který je velmi spolehlivý, jednoduchý na provoz a tichý. Jelikož je přístroj nutné používat přes celý den a často i noc, jde o nejtišší přístroj ve své třídě. Hlučnost nepřesahuje 45 dBA, což odpovídá např. provozu akvária. Přístroj je vybaven bezpečnostními prvky, aby byl zabezpečen bezchybný chod a pomoc pacientovi. Jelikož je pacient doslova životně závislý na kvalitě kyslíku a tedy přístroji, který jej dodává, je permanentně sledována kvalita průtoku kyslíku a jeho koncentrace. Pokud je kvalita kyslíku v pořádku, svítí zelená kontrolka na přístroji. Pokud svítí žlutě, koncentrace kyslíku poklesla. Pokud kontrolka na přístroji svítí červeně, je nutné vyhledat alternativní zdroj kyslíku. V případě jakékoliv poruchy zabezpečíme okamžitě výměnu přístroje. Je nutné jen pečovat o filtry, které je potřeba zhruba jednou za týden pročistit – proprat, dále je nutné pečovat o zvlhčovací nádobku, která slouží k tomu, aby kyslík nevysušoval sliznice. Nádobku je nutné vymýt také jednou za týden. Do zvlhčovače přidávejte jen destilovanou vodu. V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

chodítko vysoké, kompenzační pomůcky
CHODÍTKO VYSOKÉ

Vypůjčit za

Vysoké chodítko s podpůrnou deskou je určeno pro osoby, které potřebují stabilní podporu, protože se potýkají s různými druhy motorických poruch dolních končetin. Chodítko je vhodné také pro seniory na udržení rovnováhy a zlepšení pohyblivosti. Podpůrná deska a rukojeti jsou z příjemného měkkého materiálu, takže se nemusíte bát otlaku, rukojeti jsou ergonomicky tvarované a výšku desky si můžete nastavit dle svých potřeb. Chodítko má u všech čtyřech koleček nožní brzdu, po aretaci je možné si na chodítko sednout, protože má k dispozici polstrovanou sedačku. Chodítko je vhodné do interiéru. Nosnost 100 kg / hmotnost 10,8 kg / šíře 63 cm / délka 76 cm / nastavitelná výška 101 – 124 cm / rozměr sedátka 56 x 20 cm / výška sedátka od země 54 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

chodítko čtyřkolové, kompenzační pomůcky
CHODÍTKO ČTYŘKOLOVÉ

Vypůjčit za

Odlehčené čtyřkolové chodítko doporučujeme každému, kdo má problémy s hybností a chce si ulehčit běžné denní činnosti. Chodítko pro seniory je vybaveno sedátkem, které můžete kdykoliv, v kombinaci s brzdami, využít k odpočinku i na delších cestách. Díky této léty prověřené skládací konstrukci chodítko velmi snadno složíte i rozložíte. Je proto ideálním společníkem, který Vám usnadní každý den. Nosnost 130 kg / hmotnost 11 kg / šíře 62 cm / délka 70 cm / Ø koleček 20 cm / výška sedátka od země 61 cm / výška rukojeti 80-100 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

toaletní křeslo, kompenzační pomůcky
TOALETNÍ KŘESLO

Vypůjčit za

Kolové toaletní křeslo s odnímatelnými stupačkami, sklopnými měkčenými madly a ocelovým rámem. Kolečka jsou otočná, zadní mají brzdy. Plastové sedadlo s oválným otvorem pod kterým je plastová nádoba s víkem. Při nepoužívání je zakryto polstrovanou deskou. S křeslem lze najet i nad toaletu. Pro transport lze zádovou opěrku s postranicemi odejmout. Nosnost 130 kg / hmotnost 11 kg / šíře 56 cm / hloubka 80 cm / výška 95 cm / šíře sedu 45 cm / hloubka sedu 44 cm / výška zad 43 cm / výška sedu 49 cm V rámci půjčovny jsou obrázky a detaily orientační a může vám být dodán obdobný typ od jiného výrobce.

linet_postel_square.png
ELEKTRICKÁ POLOHOVACÍ POSTEL LINET

Prodej za

Rozměry 94x200 cm. Lze polohovat jednotlivé díly ložné plochy a nastavovat výšku. Lůžko je pojízdné. Ovládá se elektromotory a mechanicky. Postel je včetně matrace. Na dotaz zašlu kompletní technickou specifikaci (PDF) emailem. Cena dopravy vč. montáže a instalace 1.000 Kč. V případě zájmu přijede náš technik bezplatně zaměřit, jestli lze postel do prostorů umístit. Původní cena: 35 949 Kč

Linet

Cena dopravy po Praze 490 Kč (expres do 24 hod 890 Kč). Mimo Prahu +16 Kč/ km.

El. polohovací postel +600 Kč montáž/ demontáž.

JAK TO FUNGUJE

CHCETE POMŮCKU, NEBO PORADIT?

V případě zájmu nás kontaktujte pomocí formuláře, na tel: 601 001 086, nebo emailu: pujcovna@domacipece-jarosova.cz

 • Jaké jsou výhody domácí péče?
  Domácí prostředí prospívá psychice klienta a díky ní má příznivý vliv na proces uzdravování. Domácí péče může zkrátit pobyt pacienta na lůžku a snižuje tak dobu hospitalizace. Poskytujeme komplexní péči, která zahrnuje činnosti léčebné, ošetřovatelské, rehabilitační, psychoterapeutické atd. Díky multidisciplinárnímu týmu jsou zajištěny služby více odborníků. Je poskytována dle individuálních potřeb klienta a může být dle zdravotního stavu i dlouhodobá. Zahrnuje také podporu zdraví a služby primární, sekundární a terciální prevence. Pobyt ve vlastním prostředí navíc přispívá k zachování soběstačnosti klienta a podporuje aktivitu rodinných příslušníků při pomoci. K výhodám ze strany pacienta patří především jeho psychická pohoda, neomezený kontakt s rodinou a zapojení rodiny do léčby a péče. Domácí péče eliminuje vznik nozokomiálních nákaz a iatropatogenních poškození. V případě jednorázových návštěv, například z důvodu odběru biologického materiálu v domácím prostředí, nebo aplikace léčebné látky, je nemocný ušetřen pro něj mnohdy náročné a vyčerpávající cesty do zdravotnického zařízení.
 • Jak se stát klientem?
  Pokud je domácí zdravotní péče indikována lékařem, zdravotní pojišťovna tuto službu plně hradí. Lékař předepisuje domácí zdravotní péči na dobu v délce: Indikace praktickým lékařem je na maximální dobu 3 měsíců. Praktický lékař však může tuto indikaci opakovaně prodloužit. (Pokud klient potřebuje zdravotní péči a praktický lékař péči indikuje, může být domácí péče poskytována neomezeně). Ošetřující lékař klienta v nemocnici nebo jiném zdravotním zařízení může indikovat domácí péči při propuštění, avšak maximálně po dobu 14-ti kalendářních dní. O následujícím prodloužení opět rozhoduje praktický lékař. Lékař z odborné ambulance (specialista) může nově od 1.1.2022 indikovat domácí zdravotní péči, a to jednorázově po dobu maximálně 14-ti kalendářních dní. Opět platí, možnost prodloužení domácí zdravotní péče prostřednictvím praktického lékaře. Pokud lékař zdravotní službu nepředepíše nebo předepsaná frekvence péče neodpovídá vašim představám, může si klient hradit služby za přímou úhradu. Ceník vychází z vyhlášky č. 134/1998, Vyhlášky Ministerstva zdravotnictví, určující seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami.
 • Co je domácí péče?
  Domácí péče je pacientům poskytována zdravotními sestrami přímo v prostředí domova, nebo pečovatelském domě pacienta na základě doporučení ošetřujícího lékaře, kterým je zejména praktický lékař. Hlavní výhodou je především doléčení pacienta v jemu příjemném prostředí se zajištěním kvalifikované následné péče.
 • Jaké jsou běžné zdravotní výkony v domácí péči?
  Základní zdravotní výkony: Převazy bércových vředů, defektů kůže, pooperačních ran, chronických ran, proleženin, bandáže dolních končetin Péče o drény, cévky, stomie Kontroly krevního tlaku, glykemie, saturace krve kyslíkem Příprava a podání léčiv (tablety, kapky, masti, injekce, inzulín, transdermální náplasti) Podání infuzní léčby, parenterální či enterální terapie Odběry biologického materiálu – krve, moči, stěr z rány / defektu Psychická podpora, edukační pohovor Kontrola příjmu stravy a tekutin Promazání kůže, končetin, polohování imobilních pacientů, prevence proleženin Ošetřovatelská rehabilitace, kondiční a dechová cvičení, nácvik stoje a chůze s kompenzačními pomůckami a nácvik soběstačnosti Péče o pacienty s centrálními žilními vstupy, PORT, na nutriční podpoře Podání enterální, parenterální výživy Péče o pacienty v terminálním stádiu Další zdravotní úkony dle ordinace lékaře
 • Kdo má na domácí péči nárok?
  Rozhodujícím kritériem pro indikaci domácí péče je skutečnost, že zdravotní stav klienta není možno zvládnout běžnou laickou péčí, přitom ale stav bezpodmínečně nevyžaduje hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení.
 • Kdo péči hradí?
  Zdravotní péče je plně hrazena vaší zdravotní pojišťovnou. Spolupracujeme se všemi ZP v ČR.
 • K čemu se vysokovýkonový laser indikuje?
  Terapie vysokovýkoným laserem je vhodná pro svůj biostimulační efekt i k estetickému ošetření (popáleniny, jizvy, onychomykózy, herpesy, ekzémy, akné). Laser má biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky. Metoda je zcela bezbolestná, bezpečná, nemůže poškodit žádnou tkáň. bolesti pohybového aparátu funkční poruchy páteře ovlivnění spoušťových bodů (TrP) ostruhy kosti patní (calcar calcanei) tenisový loket bolesti ramenního kloubu syndrom karpálního tunelu (a ostatní úžinové syndromy) chronický zánět dutin pískání v uších (tinnitus) poúrazové stavy bércové vředy a jiné kožní defekty artritida, artróza a revmatismus některé zánětlivé stavy v subakutním stádiu
 • Nejčastější indikace léčby rázovou vlnou
  funkční problémy páteře (recidivující bolesti v bedrech, lumboischiadický syndrom, pseudoradikulární syndrom, bolestivé stavy páteře a pánve po zlomeninách kostrče) poruchy funkce pánevního dna, bolestivá menstruace, bolesti kyčelních kloubů z příčiny dysfunkce pánevního dna chronické bolesti kotníků, kolen, kyčlí, ramen, loktů, stavy po podvrtnutí kolene entezopatie přetížení vazů - tenisový loket a golfový loket, bolestivé tříslo, skokanské koleno burzitidy zánět burz v oblasti kloubů, případně se vznikem kalcifikací v kloubu artróza kloubů po traumatické stavy, špatně se hojící zlomeniny, nekrózy, počínající paklouby kostí, záněty kostí po komplikované fraktuře syndrom rotátorové manžety, zamrzlé/zmrzlé rameno kostní výrůstky, patní ostruha, ostruha na loktech, vbočený palec (Hallux valgus) zánět Achillovy šlachy, šlachy dlouhé hlavy bicepsu nehojící se rány, jako bércové vředy, dekubity, popáleniny léčba erekce Rázové vlny mají své využití i v estetické medicíně. Podporují v tkáních i tvorbu kolagenu, lze je s úspěchem použít na jizvy i strie. Pomohou zbavit i přebytečného tuku a zmírnit také projevy celulitidy.
 • Jaké procedury hradí pojišťovna v rámci rehabilitace?
  Základní podmínkou pro úhradu ambulantní fyzioterapeutické péče je, že ji pacientovi předepíše jeho ošetřující lékař na příslušný poukaz na vyšetření/ošetření (je označen 06/FT). Rehabilitaci jsou oprávněni předepsat jak praktičtí lékaři, tak ambulantní specialisté. Při uplatnění poukazu je třeba dát pozor na to, že tento poukaz platí jen 7 dní. Na základě indikace ošetřujícího lékaře pak zdravotní služby v odbornosti fyzioterapie poskytují odborní zdravotničtí pracovníci – fyzioterapeuti. Při přijetí dokladu 06/FT by měli zkontrolovat, zda nejsou požadovány nehrazené úkony a také zda je na dokladu dostatečně specifikovaná požadovaná péče. Například při indikaci reflexních technik musí být uveden název a také to, jaké oblasti či svalové skupiny mají být léčeny, současně musí být uvedena délka procedury a jejich celkový počet. Jestliže fyzioterapeut převezme neúplně či nepřesně vyplněný doklad 06/FT, hrozí, že poskytnutá péče nebude uhrazena. Na rehabilitaci ale nejsou oprávněni procedury sami „zredukovat“ – doklad je třeba lékaři vrátit k upřesnění. Změnit poukaz na vyšetření/ošetření totiž může pouze indikující lékař. Hrazené jsou např. reflexní a vazivová masáž (u indikací ve vymezených případech), měkké techniky, mobilizace páteře a periferních kloubů, léčebná tělesná výchova (využívá se i cvičení s využitím pomůcek, jako jsou overbally, velký míč, nestabilní plochy apod.), dále je hrazena elektroléčba, magnetoterapie, léčebný ultrazvuk a další výkony v souladu s platným seznamem zdravotních výkonů. Hrazeno je také kineziologické vyšetření, ovšem komplexní kineziologické vyšetření (výkon 21001 s dobou trvání 45 minut) lze vykázat pouze 1x, při zahájení kinezioterapie; kontrolní kineziologické vyšetření pak může být uhrazeno max. 4x v jednom čtvrtletí.
 • Kdo může indikovat aplikaci rázové vlny?
  Terapii by vždy měl doporučit ošetřující lékař, který vždy zhodnotí i veškeré kontraindikace tohoto způsobu léčby a vystaví pacientovi žádanku k léčbě. Pacient se k této léčbě objednává na ambulanci KLR. Většinou se doporučuje 3-5 ošetření v týdenních intervalech. Bezprostředně po aplikaci by nemocný měl tři dny dodržovat klidový režim.
 • Co je vysokovýkonový laser?
  Jedná se o jednu z nejmodernějších metod fyzikální terapie k léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu. Laserový paprsek je schopný proniknout do hloubky až 12 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží. Pomocí laserového paprsku lze dosáhnout okamžité, výrazné a dlouhotrvající úlevy od bolesti. Výrazné zlepšení je často zaznamenáváno již v den prvního ošetření. Laser má schopnost nenásilně ovlivnit prostředí kolem buňky, zasáhnout zánětlivé procesy, uvolnit a regenerovat svalstvo, či tlumit bolest. Laser používáme při regeneraci kloubů a tkání, k odstranění bakteriálních a virových ložisek a na podporu regeneračních schopností organismu. Léčba laserem by vždy měla být součástí komplexně pojaté terapie.
 • Jak je terapie rázovou vlnou hrazena?
  Tento způsob léčby nehradí zdravotní pojišťovna.
 • Je vhodné kombinovat rázovou vlnu a vysokovýkonový laser?
  Kombinace terapie rázové vlny a vysokovýkonového laseru významným způsobem zlepšuje léčbu pacientů s pohybovými poruchami. Současně je prokázáno, že kombinací obou metod dochází k daleko lepším výsledkům v léčbě, než při použití každé z metod samostatně. Proto je kombinovaná terapie rázové vlny a vysokovýkonového laseru doporučena pro každodenní fyzioterapeutickou praxi.
 • Účinky rázové vlny
  narušení a rozpouštění vápenaté usazeniny ve šlachách, úponech, burzách … zvýšení metabolismu ošetřované tkáně prokrvení a zvýšení látkové výměny v postižené oblasti aktivace buňky produkující kolagen a další bílkoviny (jizvy, strie, pevnost pokožky u léčby celulitidy) okamžitá redukce svalového napětí snížení napětí v měkkých tkáních stimulace protizánětlivého procesu analgetický efekt (s ústupem bolestí se výrazně zlepšuje pohyblivost) postupné zmenšení úponových bolestí zvýšená osteogenese (tvorba) kostní tkáně
 • Co obnáší možnost získat pomůcku bezplatně přes pojišťovnu?
  To znamená, že si od Vás vezmeme potřebné informace, spojíme se s praktickým lékařem a vše potřebné zařídíme. Vy si pak potvrzený poukaz vyzvednete u lékaře a zanesete k nám. Dovoz pomůcky zařídíme a naši zapůjčenou pomůcku si odvezeme. Vyřízení přes lékaře a pojišťovnu trvá obvykle jeden měsíc.
 • Kolik stojí kompenzační pomůcka, na jak dlouho je pronájem a jaký je způsob platby?
  Záleží na typu, pronájem je vždy minimálně na měsíc a platba převodem na účet. Po domluvě je možné i hotově.
 • Rozbil/a jsem pomůcku, pomůcka přestala fungovat, co teď?
  Obrátit se s problémem na evidenci půjčovny tel: 601 001 086, kde vše společně vyřešíme, případně pomůcku vyměníme a opravíme.
 • Půjčujete i mimo Prahu?
  Ano, půjčujeme. Mimo Prahu se účtuje naše vlastní doprava za 16 kč/km.
 • Jak pomůcku vrátím?
  Stačí zavolat na evidenci půjčovny a vše si domluvíte po telefonu.
 • Je možné pomůcku zavést? Sestaví a zapojí mi ji?
  Ano, pomůcku Vám zaveze proškolený technik, sestaví a zaškolí.
 • Jaké služby v oblasti prodeje a půjčovny nabízíte?
  Pomůcku je možné zakoupit či zapůjčit za přímou úhradu, nebo získat bezplatně přes zdravotní pojišťovnu.

KDE PŮSOBÍME

Kontaktujte nás na jednotlivé pobočky

KARIÉRA

Pomáhejme lidem naplnit jejich přání zůstat ve stáří doma. Spolupracujte s námi.

bottom of page